سیستم هوشمند کولر

اگر به طور مداوم از کولر استفاده می کنید، احتمال دارد قبض برق شما در حال افزایش باشد و در تابستان به دلیل گرمای زیاد و استفاده بیشتر از سیستم خنک کننده(کولر) به هزینه برق افزوده شود. یک سیستم هوشمند قرار گرفته در کولر می تواند با دانستن اینکه چه زمانی در خانه هستید و چه زمانی نیستید در نظارت و تغییر دما و کنترل هزینه ها؛ به شما کمک کند.

به صورت کلی وقتی دمای محیطی که ما در آن قرار گرفته ایم رو به گرم شدن یا خنک شدن باشد دمای بدن ما با آن واکنش نشان می دهد و به خود اجازه می دهیم تا سیستم خنک کننده(کولر) را روشن یا خاموش بکنیم، سوای از این در بعضی اوقات لازم است دمای محیط برای نگهداری بعضی از اجسام، به طور مدام خنک باشد.

با وجود اینترنت اشیاء(IOT) یا به قولی سیستم هوشمند خانه(BMS) شما قادر هستید به طور مداوم بر نحوه فعالیت و کارکرد سیستم خنک کننده(کولر) مورد نظر خود نظارت داشته باشید.

به طور مثال: شما می توانید با توجه به حدمطلوب دمای محیط (حداکثر و حداقل سرما و گرما) که مورد نظر شماست به سیستم هوشمند کولر دستورهایی را بدهید تا در صورت رسیدن دما به آن میزان ،کولر واکنش متناسب با آن را نشان دهد. با این وجود شما از استفاده بیهوده کولر جلوگیری می کنید و در نهایت از هزینه برق کاسته خواهد شد.

مزیت های سیستم هوشمند کولر

یکی از مواردی که برای داشتن آرامش در محیط خانه یا محل کار، ملزم به رعایت آن هستیم تنظیم دمای مناسب برای محیط مورد نظر است. به دلیل آنکه دمای محیط اثر مستقیمی بر روی واکنش و رفتار ما می گزارد ما بایستی دمای محیط را به نحو احسنت تنظیم و کنترل بکنیم.

با توجه به حداقل و حداکثر میزان دمای مورد نظر شما، سیستم هوشمند کولر خود را مطابق با دمای مورد نظر شما تطبیق می دهد و با توجه به آن واکنش های متفاوتی را نشان می دهد. بر اساس این کارکرد شما می توانید بدون دخالت، دمای محیط را از پیش تنظیم کنید و در آرامش کافی فعالیت خود را انجام دهید.

با تمامی این تفاسیر، می توانیم این نکته رو برداشت کنیم که با استفاده از سیستم هوشمند کولر ما می توانیم تنظیم محیط را به این سیستم واگذار کنیم و دمای مورد انتظار را از پیش تنظیم کند. سوای از این مزیت، این سیستم داده و اطلاعاتی را از نحوه کارکرد خود در اختیار شما قرار می دهد.(مثل: میزان مصرف انرژی، تاثیر آن در هزینه برق شما و…)

سناریو ها

  • سناریو ورود به خانه

اکثر ما در فصل تابستان، وقتی به خانه می رویم دوست داریم وارد محیطی خنک و متعادل شویم؛ ولی به محض اینکه وارد میشویم با دمای گرم و ناخوشایندی مواجه میشویم و اقدام به روشن کردن سیستم خنک کننده می کنیم و قاعدتا زمانی سپری خواهد شد تا دمای محیط خنک شود.

اما با وجود “سیستم هوشمند کولر” شما میتوانید دمای محیط را قبل از ورود به خانه تنظیم و کنترل کنید. به عنوان مثال: شما میتوانید با این سناریو زمان دقیق ورود به خانه را برای سیستم تعریف کنید، سیستم در این بین میداند که با توجه به دمای بیرونی خانه دمای محیط را تنظیم کند و به محض وارد شدن شما به محیط، احساس خوشایندی داشته باشید.

  • سناریو خواب

دمای بدن به طور طبیعی طی یک دوره‌ی ۲۴ ساعته، بالا و پایین می‌شود؛ بیشترین دمای بدن در اواخر بعد ازظهر و کم‌ترین دمای بدن حدود ۵ صبح است. خواب، معمولا زمانی شروع می‌شود که دمای بدن ما افت می‌کند، بنابراین اتاق خنک‌تر، ما را وامی‌دارد تا سریع‌تر به خواب برویم.

تحقیقات نشان می دهد که انواع خاصی از بیخوابی زمانی روی می‌دهند که دمای بدن، تنظیم مناسبی ندارد. اگر معمولا در طول شب از خواب بیدار می‌شوید، یک اتاق خنک‌تر می‌تواند به شما کمک کند بدن‌تان به دمای مناسبی برسد و خوابی عمیق‌تر داشته باشید.

با وجود “سیستم هوشمند کولر” شما می توانید زمان خواب خود را برای سیستم تعریف کنید، که در هنگام خواب دمای کل محیط را متناسب با دمای مورد نیاز تنظیم و کنترل کند؛ سوای از این باعث می شود که شما خواب راحتی را در طول روز داشته باشید.

فهرست