4 دیدگاه

تاریخچه دوربین مداربسته

تاریخچه

بحث دوربین مداربسته برمیگرده به سال ۱۹۴۲ وقتی که ارتش آلمان می خواست یک موشکی رو به نام v2 به فضا پرتاپ کند، برای اینکه روی نحوه پرتاپ این موشک نظارت داشته باشه سیستمی رو تحت عنوان دوربین مداربسته روی این موشک وصل کردند،کسی که مسئول نصب این دوربین بود مهندسی به نام “والتر بروخ” بود.از آن پس سیستم های ضبط تصاویر مدار بسته در برخی پایگاه های فضایی بزرگ جهت ضبط تصاویر پرتاب موشک ها بکار گرفته شد و خیلی زود روی موشک ها نصب شد، تا جایی که تصاویر را همراه با صدا به زمین ارسال می کرد.

بعد از ۷ سال در آمریکا سیستم های دوربین مداربسته در حیطه تجارت به بازار آمد و نکته ای که جالب است این است که آن دوربین ها نیاز به هیچ گونه مجوز از طرف دولت نداشتند.

موشک v2
والتر بروخ

کاربرد آن در طول تاریخ

به صورت کلی، در آن زمان مردم از دوربین مداربسته برای نظارت بر محیط هایی که نمیتوانستند به طور دائم در آنجا حضور داشته باشند از دوربین مداربسته بهره می گرفتند.

رفته رفته از دوربین های مداربسته استفاده های مختلفی میشد، به عنوان مثال: بخش های امنیتی برای پیگیری جرایم از انها استفاده می کردند.به تدریج برخی از حرفه ها و مشاغل بخصوص آنهایی که بیشتر در معرض سرقت قرار داشتند به استفاده از دوربین مداربسته روی آوردند.در سال ۱۹۹۱ دستگاه های ضبط تصاویر دوربین با قابلیت <ضبط بعد از شناسایی حرکت> وارد بازار شدند که استفاده از دوربین های مداربسته را بیشتر کرد. به طور کلی در دو دهه میلادی بین ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۱ استفاده از دوربین های مداربسته در بسیاری از کشورها رواج یافت.

جایگاه الان دورین مداربسته

امروزه با توجه به افزایش دانش در حوزه تکنولوژی مردمان بسیاری از دوربین مداربسته استفادهای مختلفی می کنند، به عنوان مثال: نظارت بر منابع انسانی و… .

به صورت کلی امروزه هر جایی که ما انسان ها نمی توانیم در آنجا حضور داشته باشیم دوربین های مداربسته را قرار می دهیم تا تصاویر را در قالب داده و اطلاعات به ما منتقل کنند تا از طریق انها بتوانیم تصمیم های بهتر و کاراتری بگیریم.

دوربین مداربسته

مطالب مرتبط

4 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست